Békében magaddal 2.0
Békében magaddal 2.0 Önismereti online tréning Hogyan legyél hatással a gyermekedre, válj hitelessé a szemében és nevelj pozitív gyermeknevelési módszerekkel? |
|
Átlagos értékelés: | Nem értékelt |
Leírás és Paraméterek
Miért nem együttműködő a gyermeked? Miért engedi el a füle mellett, amit mondasz?
A hiba nem benne van. És nem a módszerekben, amiket alkalmazol.
Önmagában a gyermeknevelési trükkök, a könyvekben olvasott praktikák nem válnak be. Mindegy, hogy altatási praktika, önállóságra szoktatás vagy fegyelmezés: hiába tudod a módszereket, hiába próbálod úgy csinálni, ahogy ajánlották, valahogy mégsem működnek.
Miért lehet ez?
Mert nem elég, ha a jó mondatokat mondod. Nem elég, ha a jó módszert használod.
Kell még valami.
A JOBB ÖNISMERET.
Hiába tudsz sokat a gyermeknevelésről, ha nem ismered magad, mint szülőt, ha bizonytalan vagy, ha csak kísérletezel: nem leszel hiteles a gyermeked előtt, ezért nem tudsz hatással lenni rá. Ebben segítek neked a Békében magaddal 2.0 tréningen.
"Jaj, de hát én jól ismerem magam..." - mondhatod.
Igen. Ismered magad sok szempontból, de szülőként még csak most ismered meg.
mondani.
Ha megfelelő önismeret nélkül nevelsz, olyan, mintha egy sötét labirintusból próbálnál kitalálni lámpa és térkép nélkül.
Olvashatsz gyermeknevelési könyveket, megismerheted jobban a gyermekedet, de hiába próbálkozol, ha a gyermeked nem érzi, hogy a tetteid és a személyiséged összhangban vannak egymással, ha nem érzi, hogy hiteles vagy, soha nem fogsz valódi eredményeket elérni. Te csalódott leszel, és mindig elégedetlen, ő pedig elkezdi a saját útját járni és nem hallgat rád, pedig te annyira szeretted volna...
Miben segít neked a Békében magaddal 2.0 Önismereti online tréning?
-
modul Ki vagy te anya? Ki vagy te apa?
Ebben a modulban megismerkedünk a személyiség felépítésével, feltárjuk az alaptermészetedet és a belső motivációkat, amik irányítanak téged a gyermekeddel való kommunikációban.
-
Megnézzük, hogyan befolyásolják ezek a belső motivációk a viselkedésedet, a gyermekeddel való kapcsolatodat és a szülői szerephez, családhoz való viszonyodat.
-
A szülővé válás folyamata nagyban befolyásolja a folytatást is.
-
Hogyan lettél szülő?
-
Mi volt a fejedben, mit terveztél, mire számítottál előtte?
-
Milyen elvárásaid voltak?
-
És hogyan látod magad most, amikor már gyermekeid vannak?
-
Milyen kapcsolatban vagy anyaként a női szerepeddel, apaként a férfi szerepeddel?
-
Mit adsz át ebből a gyermekednek? És mit szeretnél átadni?
-
Hogyan befolyásolja a gyermekeddel való kapcsolatodat és a gyermeked viselkedését mindez?
-
Mi a különbség az anyák és az apák kötődése között és hogyan befolyásolja mindez a gyermekükkel való kapcsolatukat?
- ezeket a kérdésekre kapsz választ az első modulból.
MIRE JÓ EZ? Ha ezeket megfejted, máris megérted, miért érzed néha bizonytalannak magad gyermeknevelési kérdésekben és hogyan tudsz magabiztosabb lenni.
-
modul Önismeret és kommunikáció
Hogyan vedd rá a gyermekedet az együttműködésre? Mit tegyél, ha a szavak, az elmagyarázás, a régi trükkök már nem működnek? Miért nem azt csinálja a gyermeked, amit mondasz neki?
-
Ebből a modulból megtudhatod, hogyan befolyásolja a kommunikációdat, a viselkedésedet a metakommunikációd, hogyan hat mindez a gyermekedre és mit tehetsz, ha azt szeretnéd, hogy a szavaid, a kéréseid valóban hatással legyenek a gyermekedre, ne engedje el őket a füle mellett.
-
-
Altatási nehézségek, nehezen evő baba, szoptatás, beszoktatás a bölcsibe/oviba - csak néhány helyzet azok közül, ami, ha nehezen megy, a kicsi szorong, függetlenül attól, mit mondasz neki, mert te is szorongsz. Hogyan változtass ezen? Ebből a 3 leckéből ez is kiderül.
-
A szülő-gyermek közötti kapcsolatok típusai: Milyen anya-lánya és apa-lánya kapcsolatok vannak? Milyen anya-fia és apa-fia kapcsolatok vannak? Hogyan tudod alakítani a kettőtök kapcsolatát? Hogyan tudod meggyőzni a gyermekedet? - ez javarészt a kapcsolat típusán múlik. Ebből a leckéből megérted majd, miért!
MIRE JÓ EZ? Mert ha megtanulsz a gyermeked nyelvén beszélni, ha megérted, mi az, ami rá hatással van, máris könnyebben fogod tudni kifejezni magad, megértetni vele, amit mondani szeretnél. Pl. használhatod az ezen a héten megtanult módszereket arra, hogy javítsd a gyermeked alvását, leszoktasd a hisztiről, oldjad a szorongását beszoktatásnál vagy más nagy változásoknál az életében.
-
modul A családi minták
-
Milyen családmodellt követett a családod gyerekkorodban? (gyakran ezek a modellek generációkon át öröklődnek, amíg nem jön valaki, aki változtat rajta)
-
Hogyan érzel a családi mintáddal kapcsolatban?
-
Milyen érzéseid vannak a szüleiddel kapcsolatban? (végignézzük a szüleiddel, nagyszüleiddel való kapcsolatodat, feltárjuk azokat a pontokat, amikben egyetértesz velük, amiket jó példának tartasz és azokat, amiket nem)
-
Megnézzük, hogyan hatnak az egyes családmodellek a bennük élő gyerekekre és megmutatom azt a módszert, amelynek segítségével felül tudod írni a nem megfelelő családi mintát.
MIRE JÓ EZ? Ha mindezt megérted, a homlokodra fogsz csapni, megérted a mélyebb összefüggéseket és elkezdesz olyasmin is változtatni, amire eddig nem is gondoltál volna, hogy azon mennyi múlik.
-
modul Nevelési stílusok
-
Megismerkedünk a különféle nevelési stílusokkal, megnézzük, te melyiket követed, és milyen hatással vannak az egyes nevelési stílusok a gyerekekre.
-
Vajon milyen egyéniségű gyermekhez milyen gyermeknevelési stílus illik?
-
Hogyan találd meg azt a stílust, ami leginkább illik hozzád?
-
Hogyan találd meg azt, ami a leginkább illik a gyermekedhez?
-
És mit tegyél, ha a személyiséged nagyon eltér a gyermekedétől?
-
Hogyan kezeld azokat a helyzeteket, amikor emiatt kerültök konfliktusba egymással?
-
erre is választ kaphatsz ebből a modulból.
MIRE JÓ EZ? Segít tisztába kerülni a saját értékeiddel, magabiztosabbá tesz. Ha pedig később újra és újra meghallgatod, végiggondolod, amit itt tanulni fogsz, az segít átlendülni a mélypontokon, amikor úgy érzed, valamit nagyon elrontottál.
-
modul Mit kell magadból ismerned, ami a gyermeknevelésben segíthet?
Az első 4 modulban főként azzal foglalkozunk, milyen is vagy. Ebből a modulból viszont azt követheted végig, mivé válsz. Minden személyiség fejlődhet egészséges vagy egészségtelen irányba. Ha békében vagy magaddal, ha nem küzdesz magad ellen, a gyermekeid is hitelesnek éreznek majd, ezáltal anélkül lesz tekintélyed a szemükben, hogy azt erőltetve, büntetéssel, fegyelmezéssel, számonkéréssel érnéd el.
Ahhoz, hogy ezt elérjük, végignézünk néhány személyiségjellemzőt is, amik sokat mondanak a gyermekednek is, utánozza őket, hatnak rá.
Ezek:
-
az indulatkezelés módja,
-
a következetesség,
-
a szeretethez való viszony,
-
a félelemhez való viszony,
-
a másokhoz való viszony.
MIRE JÓ EZ? A modul végére nem csak magadat fogod jobban ismerni, hanem tudni fogod azt is, min és hogyan változtass, hogy a gyermeked hallgasson rád.
-
modul Nevelés és légkör
-
Hogyan hat a szülők viselkedése a gyermekre?
-
Milyen hatással van rá a környezet, a család életritmusa?
-
Milyen hatással van rá a te viselkedésed? Pontosan hogyan utánoz a gyermek és mit les el tőled?
-
Ha utánzással tanul, akkor hogyan lehet az, hogy bizonyos dolgokat nem lát tőletek, mégis csinálja?
-
Mi állhat az olyan viselkedések hátterében, mint
- az agresszió,
- hiszti,
- nyafogás, manipulálás,
- válogatás, evési problémák,
- szobatisztasággal kapcsolatos problémák,
- beszoktatási nehézségek,
- elaltatási és alvási nehézségek
- állandó ellenkezés és szófogadatlanság?
-
és hogyan tudod ezeket megoldani a környezet megváltoztatása révén.
MIRE JÓ EZ? Gyakorlati módszereket és példákat kapsz arra, hogyan nevelj a saját és a gyermeked személyiségének megfelelően.
-
modul Szabadulás a megfelelési kényszertől
Szinte mindennap olvashatsz olyan cikkeket, amik azzal kezdődnek "rohanó világunkban". Elfogadjuk, hogy a világ rohan, mi pedig sok mindenhez kényszerülünk alkalmazkodni. De vajon szükséges, hogy mindez állandó rohanássá, alkalmazkodássá tegye az életet? Milyen hatással van ez a gyerekekre?
Hogyan alakítsátok ki úgy a családotok saját értékeit, ritmusát, hogy az irányítás a ti kezetekben legyen?
Ezen a héten megszabadulhatsz a megfelelési kényszer okozta nyomástól és megtanulhatod megteremteni a saját nevelési stílusodat és megtanulod megoldani azokat a helyzeteket is, amikor a külső nyomást és a saját értékeidet nehezen tudod összeegyeztetni.
Például egy reggeli elindulás nagyon stresszes tud lenni, hiszen a fejedben ott van, hogy az óvodába, iskolába, munkahelyre pontosan meg kell érkezni (külső elvárás), ugyanakkor a gyerekeknek jó lenne, ha ki tudnák aludni magukat és jutna idejük rendesen reggelizni is. Ezzel szemben a gyerekek csak húzzák az időt, minden reggel nógatni kell őket és végül minden reggel összeveszésben végződik. Ilyen és ehhez hasonló helyzetekre mutatok megoldásokat ezen a héten.
MIRE JÓ EZ? Megszabadulsz attól a nagy tehertől, ami tönkreteszi a legtöbb család hétköznapjait.
-
modul A kiegyensúlyozott család
A gyermekedet szereted. De vajon hogyan alakítsd át a szeretetedet szeretetteljes viselkedéssé? Hogyan neveld őt úgy, hogy minden pillanatban érezze a szeretetedet még akkor is, ha nem ért veled egyet?
-
Hogyan alakíts ki olyan családi légkört, amiben a gyerekek magától értetődően jól viselkednek?
-
Mindegy, hogy családban nevelődik a gyermeked vagy egyedül neveled: képes vagy pszichés biztonságot teremteni számára. De hogyan?
-
Hogyan segíts a gyermekednek, ha a közösségben sebeket szerzett, szorong?
-
Hogyan kezeljétek a családi konfliktusokat, a testvérek közötti vitákat és a gyermek és szülő közötti nézeteltéréseket?
-
Hogyan kezeljétek a szülők közti vitákat a gyerekek előtt?
-
Hogyan változik a kapcsolat a gyermekek felnőtté válása során? Mit tegyetek, hogy a kapcsolatotok gyermekbiztos maradjon?
-
Hogyan kezeljétek a családban a nagyobb változásokat, mint a testvér érkezése, haláleset vagy válás?
MIRE JÓ EZ? Kiegyensúlyozottabb, mosolygósabb családotok lesz, olyan, amilyet mindig is szerettetek volna!
Nem csak anyáknak!
A Békében Magaddal 2.0 Önismereti online Tréning anyagát apával együtt is végezhetitek:
-
minden leckében vannak kifejezetten apáknak szóló részek is,
-
találtok majd a tréning anyagában olyan páros feladatokat is, amiket ketten együtt végezhettek el,
-
lesznek olyan témák is, amik segítenek abban, hogy feltárjátok egymás gyermeknevelési stílusát, a családjából magával hozott beidegződéseit, szemléletmódját, és ezáltal meg tudjátok beszélni, mi az, amiben egyetértetek egymással, mi az, amiben különbözik a véleményetek.
Kosárba